Widget Image
No:156 34885 Sancaktepe - İSTANBUL
Title Image

Üretim Tesisimiz

Yıllık 76 milyon kutu üretim kapasitesine sahip olan Biofarma İlaç, bunun 55 milyon kutuluk kısmını KATI ÜRETİM için ve 9 milyon kutuluk kısmını ise LİKİT ÜRETİM olarak ayırmıştır, kalan kısım YARI KATI, YUMUŞAK JELATİN KAPSÜL, HORMON üretimi olarak belirlenmiştir. Ayrıca artan ürün yelpazesi ve müşterilerimizden gelen fason üretim talepleri doğrultusunda yeni yatırımlar yapılarak makine parkını ve üretim kapasitesini artırmaya hazırdır.

Biofarma ürünleri, PICS GMP uluslararası standartlarında üretilmekte ve AB ülkeleri, Ortadoğu, Afrika, Uzakdoğu, CIS (Commonwealth of Independent States) ve diğer ülkeler de dahil olmak üzere 30’dan fazla ülkeye ihraç edilmektedir.

Avrupa’nın önde gelen jenerik üreticilerine fason üretim gerçekleştirmekte olan Biofarma, 12 farklı Avrupa ülkesine de hormon ürünleri tedarik etmektedir.

Sürekli gelişim ve yalın üretim prensibi ile çalışmakta olan üretim tesisimizde tüm makine ve hatların günlük ve haftalık KPI’ları (Performans Kriterleri) yakından takip edilmekte; buna bağlı verilerle makine ve hatlarda iyileşmeler sağlanarak düşük maliyetli ve kaliteli ürünleri erişilebilir hale getirmekteyiz.

Tüm ürünler iki ana bölüm olan üretim ve ambalajlama alanlarında, yarı mamul ve bitmiş ürün haline tablodaki formlarda gelmektedir.

BİOFARMA FABRİKA GEZİSİ- 7 EYLÜL 2024

12:00-13:00 Öğle Yemeği
13:00-13:30 Açılış ve Biofarma Tanıtım
Ceyda Avcı – Pazarlama Müdürü
13:30-15:30

Fabrika ve Üretim Alanları Tanıtımı
Ekrem Kaynak – Üretim Operasyonları Müdürü

BİOFARMA FABRİKA GEZİSİ- 14 EYLÜL 2024

12:00-13:00 Öğle Yemeği
13:00-13:30 Açılış ve Biofarma Tanıtım
Ceyda Avcı – Pazarlama Müdürü
13:30-15:30

Fabrika ve Üretim Alanları Tanıtımı
Ekrem Kaynak – Üretim Operasyonları Müdürü

Katı Üretim

●Tablet
 Film Kaplı  Tablet
●Kapsül
●Granül
 Süspansiyon

Likit Üretim

● Şurup
● Süspansiyon
● Sprey
● Solüsyon

Yarı-Katı
Üretim

● Merhem
● Pomat
● Krem
● Jel

Yumuşak-Jelatin
Kapsül
Hormon

●Tablet
 Kaplı Tablet

Biofarma’nın ihracat yaptığı ülkelerde kendine ait 183 ürün ruhsatı bulunmaktadır. Yeni projeler ile 3 yıl içinde bu ruhsat sayısının 311 olmasını hedeflemektedir.

Biofarma, İngiltere MHRA, Libya Sağlık Bakanlığı ve Ukrayna Devlet İdaresi gibi ulusal ve uluslararası sağlık otoriteleri tarafından denetlenmektedir.