İLAÇ SANAYİ NDE EN BÜYÜK 10 JENERİK İLAÇ ÜRETİCİSİ ARASINA GİRMEYİ HEDEFLİYORUZ

Türkiye'nin en köklü ilaç firmalarından birisi olan ve temelleri 1945'li yıllarda atılan Biofarma İlaç " Sanayi A.Ş., İstanbul Sancaktepe'de yer alan yüksek kapasiteli, modern ve Sağlık Bakanlığımızın ve Avrupa Topluluğu Sağlık Otoriteleri GMP onaylı fabrikasında ürettiği ürünlerle Türk ve dünya tıbbına hizmet vermeye devam ediyor...

2014 yılında Biofarma İlaç bir Türk girişimci olan Sn.Sezgin Baran Korkmaz (SBK Holding) tarafından satın alındı ve üst Yönetim tamamıyla değişti ve bizler göreve geldik. Bizler 2015 yılı başından itibaren Biofarma'yı yeniden revize ettik, yeni bir yönetimsel anlayış, yeni bir yapılanma gerçekleştirdik ve toparlanma sürecine girdik. 2016 yılının ilk çeyreğinden itibaren tekrar kar cdeıı bir şirket yarattık. Firma son on yıldan bu yana ilk defa bu sene gelir vergisi ödedi.

Biz konvansiyonel ürünlerde büyüyoruz, gelecek olan çok önemli hormon ilaçlarımız var. Bunun için hormon laboratuvan kurduk. Biz şu anda Türkiye'nin üç büyük hormon üreten tesisinden biriyiz. Kadın doğum hapları, ertesi gün hapları gibi hapları iki sene içinde yerli üretim olarak hastalarımızın kullanımına sunacağız.

Aynı zamanda göz ürünleri ve göz damlaları, tek kullanımlık ambalajda üretilebilecek ürünler içinde ARGE çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda ilgi alanımızı BFS ürünlerine kaydırmaya başladık. Son iki yıldır da sağlıklı bir şekilde büyümeye devam ediyoruz.

Röportajın tamamına ulaşmak için tıklayınız.

UYARI!

Bu bölüm sadece "Sağlık Mesleği Çalışanları" içindir.

Sağlık mesleği çalışanı mısınız?